Novinky 2008


PF 2009

Uf, je to za námi: Ketynka vybojovala 2. místo v kategorii OB2. Na prvním místě se umístil její bráška Charlie (Calypso Carl HH) a druhý bráška Kendík s Dominikem obsadili 8. místo. Zítra probíhá soutěž  v kategorii začátečníků a odpoledne nejvyšší třídy OB3, ve které bude soutěžit další sourozenec, ségra Beryška s Hankou. Budeme jim držet všechny packy a pěsti, aby se jim závody vydařily. - Beryška byla 3.! Gratulujeme. 

Dnes Kačenka složila zkoušku OB-2 na 262,5 bodů - známka výborně!

Po dlouhé agilitní pauze jsem vyrazila na závody. Tentokrát jen s Kačenou. Běhalo se nám krásně. Výsledky: sobota:  jumping - 17.místo (36 startujících), zkouška LA1 - DIS, agility - 15.místo z 36. Neděle: jumping - 11. místo z 32 soutěžících, zkouška LA1 - 6.místo-Výborně, agility - 20. místo.

Krásný, podzimní, slunečný den. Sekerkovy loučky, ovečky........Kačenka složila zkoušku vloh ovčáckého psa.

Této úžasné akce se zúčastnilo 138 týmů z 11 zemí!!!  Výsledky najdete na zde  . S Kačenou jsme startovali v kat. open. Fotky jsou zde.

Velmi pečlivě  a přísně posuzovala rozhodčí z Anglie - Veronica Avory. Na výstavě bylo předvedeno 114 border collií. Zúčastnit se výstavy s takovouto rozhodčí byla velmi zajímavá zkušenost. Posuzování probíhalo velmi důkladně. Proto výstava končila v nezvyklou dobu - po 19 hodině. Jen pár jedinců dostalo známku výborný.  V Anglii je i pes se známkou "velmi dobrý" brán jako skutečně  velmi dobrý jedinec, odpovídající standardu, tedy jedinec vysokých kvalit. Např. ve třídě vítězů předvedení psi dostali všichni hodnocení VD. A jsou to skutečně velmi krásní psi. Celkové výsledky najdeta zde.
Kety byla poprvé nahlášena do otevřené třídy, kde bylo celkem předvedeno 14 fen. Získala ocenění VD 3 a nádherný posudek:
"Vyvážená fena, pěkné oválné nohy, silné předhrudí,dobrý skus, samičí hlava, pěkný silný čenich, krk dobře dlouhý, kratší nadloktí, ramena dobře položená, hluboký hrudník, silná bedra, dobré úhlení vzadu, správná délka ocasu, delší hlezna, ocas správně nesen, pěkný pohyb předních končetin."
brno kety   kety    kety
Výstavy se zúčastnili i sourozenci Ketynky":
bráška Charlie - tř. otevř. V1 CAC, KV (13 psů)
bráška Kendy - tř. otevř. V4
sestra Berryška  - tř. otevř.  D (pěkný posudek)
Jak dopadli další "Hardíci" se dozvíte zde.
V závěru odchovanci chov.stanice Hardy Horde, odkud Ketynka pochází, získali ocenění jako nejlepší chovatelská skupina.
Fotky jsou zde.
Dlouho jsem plánovala závody ve Stromovce v Praze - 2.Mistrovství ČR. Těšila jsem se, trénovaly jsme. Bohužel závody nám zhatilo Kačenino hárání a tak jsme se zúčastnily "jen" sobotního semináře pod vedením Sabine Bruns a Marcusem Wolfem. Oba jsou mistři Evropy. Bylo to super.
Nakonec jsem na nedělní závody dorazila jako divák s kamarádkou Dančou a její fenkou border kolie Medy. Závody byly bezvadně zorganizované, vše šlapalo jak na drátku bez zbytečných časových prodlev. Výkony soutěžících byly skvělé. K vidění byly i ukázky frisbee Sabine a Marcuse s jejich psíky. Počasí přálo, jen nemuselo být takové horko. Hodil by se i nějaký ten stáneček s občerstvením, tak doufejme, že příští rok snad nějaký bude povolen. Byl to nádherný den. Odkazy na spoustu krásných fotek najdete na stránkách http://www.discdog.cz .

Dnes se nám s Kačenkou povedla zkouška OB1 na výbornou - 287,75 bodu, rozhodčí byli Petra Florschuetz a Lukáš Jánský

V time trialu jsme obsadily 12.místo. Ve freestylu v kat.začátečníku krásné 5. místo. Fotky a videa zde.

Mistrovství se konalo v kempu Rozkoš u České Skalice. K vidění bylo bezmála 150 border collií. S Kačenou jsme startovaly v kategorii začátečníků.  
V sobotním jumpingu jsme zaběhly čistý běh a získaly tak 2.místo. Odpoledne se běžel ještě speciální závod sponzorovaný kapelou Tři sestry. Také se nám povedl čistý běh a opět z toho bylo 2.místo. V neděli při běhu agility Kačenka shodila  jednu skočku - 9. místo.  V celkovém součtu sobotního jumpingu a nedělního agility jsme na 9. Mezinárodním mistrovství ČR klubu border collií v agility v kategorii začátečníků obsadily skvělé 3.místo!!!!!!!  Závodů se zúčastnil i Kačenčin bráška Charlie a Kerrýsek, jejich mamina Jennynka a polosestry Fárinka a Fanča. 
první fotky najdete u Charlieho. Další informaco (výsledky, fotky, parkury) najdete jistě zanedlouho zde.

O víkendu pro nás chovatelé Vladana a Bořik Šimkovi zorganizovali sraz chov.stanice Hardy Horde. Byly to dva nádherné dny vyplněné různými psími aktivitami, klábosením pánečků, pojídáním výborné uzené kýty a doprovázené dokonalou pohodičkou a dobrou náladou. Počasí nám také přálo. Doufáme, že se tato akce bude opět někdy opakovat.  Fotky ze srazu najdete zde

"Kety" - Cat Ballow HH   "Berry" - Cranberry HH   "Voko" - Cute Twenty One HH   "Kendy" - Candy Runner HH    "Charlie" - Calypso Carl HH   "Kerry" - Carry Ball HH

Nedělní příšerně blátivé a deštivé odpoledne jsme s Kačenkou ztrávily na obranářském odpoledni ve Dvoře Králové n.L.. Fotky najdete zde. Fotila .

V kategorii OB-Z měřilo své síly 20 závodníků. Ketynka obsadila 1.místo. Za náš úspěch vděčíme Hance Grundmannové, která nás na zkoušky připravovala a hlavně nás s obediencí seznámila. 

Těchto závodů se zúčastnili i další sourozenci Ketynky:
 Kedny s Dominikem Páslerem v kat. OB-Z - 5.místo.
Charlie s Janou Gibovou v kat. OB-1 - 1. místo.
Beryška s Hankou Grundmannovou v kat. OB-1 - 4.místo. V kategorii OB-1 soutěžilo 12 závodníků.

Následující dva dny jsme se zúčastnily soustředění s Petrou Florschuetz.
Fotky najdete zde: Jana Ježková, stránky Charlieho, Hana Maredová - OB-Z, OB-1, Danča Hoblová
Slibovaný článek bude v akcích.

Toto byly Ketynčiny první oficiální závody agility. Bínuška závodila samozřejmě také. Bínuška běhala s radostí a i čistě, na umístění to však již tradičně nestačilo. To nám ale vůbec nevadí.
Ovšem Ketynka mi udělala velkou radost. Jumping LA1: 3. místo, zkouška LA1: DIS a agility LA1: 1. místo! V celkových součtech byla Ketynka v jumpingu na 12. místě a v agility dokonce na 6. místě v konkurence dalších cca 30 závodníků.
Článek je v akcích.

Kategorie děti: Honzík s Bínou - agility 3. místo
Kategorie začátečníků: já s Kačenkou - jumping 4.místo
více v , fotky jsou zde

Kačenka (Cat Ballow Hardy Horde) - mezitřída V2, res. CAC.
Závěrečné soutěže: Dítě a pes - naše Pavluška s Kačenkou získaly nádherné 2.místo!!!
Více najdete v akcích . Fotky jsou v albu.

Kačenka (Cat Ballow Hardy Horde) - mezitřída V2, res.CAC.
Více najdete v akcích. Fotky jsou v albu.

Do alba přidáno video z obran.

U Kačenky v sekci "o mně" přibyly dvě fotky - Kačence bylo 20 měsíců. 
- V horním menu byla přidána "fotogalerie". Jsou zde přidány fotky z minulého čtvrtka - jeli jsme s Kačenkou, Bínou a Hankou s Berryškou do Pece p.Sněžkou na dětský tábor "Méďa" zpříjemnit dětem odpoledne.

Tento víkend jsem s holkama vyrazila na dvoudenní halové závody do nedalekých M. Svatoňovic. Kačena jela pouze na kukandu, protože jsem ještě nenašla odvahu vylézt s ní na parkur....času dost. Tradičně to byly opravdu povedené závody. Tratě běhavé, kantýna výborná, žádné průtahy, prostě parádička....Bínušce to běhalo moc hezky. To má asi z toho válení na gauči. Naše běhy sice nestačily na přední příčky, ale to jsem ani neočekávala. Z běhů jsem měla velkou radost, protože i sekvence, které dříve obvykle Bína "odchodila" , tentokrát prometošila, co jí nožičky stačily.Navíc jsme teprve po druhé startovaly v kategorii SA2. Výsledky v sobotu: Jumping-21.místo,  SA2-7.místo, Agility- 15.místo. V neděli se nám běhalo lépe. Jumping i agility - čisté běhy!!!  Jumping-11.místo, SA2-DIS, Agility-6.místo (z 26.startujících).


Přejeme všem klidné a spokojené prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce.


PF2008
Ještě jedna zpráva, kterou jsem zapomněla připsat. Kačenka složila 3.11.2007 zkoušku ZPU1.
 
Posudek: správná velikost dobré proporce, dobrý typ hlavy, nevýrazné předhrudí, měkké nadprstí, krátká záď, výrazná akce, dobrá srst s nedostatkem podsady (Kačena vylínala snad ještě víc než na jaře...prostě kraťanda z ní je).  Na výstavu bylo přihlášeno 96 border collií. Pan rozhodčí byl ke všem velmi milý a posuzoval velmi přísně. Známkami "velmi dobrý" nešetřil a udělil i známky "dobrý".

Garfield     Garfield

Novinky do 11/2007 naleznete zde.