Novinky 2009


Malá rekapitulace roku 2009:
V únoru se nám na závodech obedience při MVP v Brně podařilo obsadit 1. místo v prvním nominačním závodě na Mistrovství světa obedience.
Přestože na dalších závodech v květnu byla na Ketynce trošku znát únava po štěňatech, podařilo se nám v dalším nominačním závodě konaném v Praze obsadit 3. místo a splnit kvalifikační podmínky na Mistrovství světa.
V červnu jsme se zúčastnily svkělého semináře obedience s Katjou Tamminen z Finska. V červenci přeškolení instruktorů obedience pod vedením Petry Florschuetz z Rakouska. Přes léto jsme se věnovaly především přípravě na Mistrovství světa. Vzhledem k tomu, že obedience necvičíme od "štěňátka", musela jsem spoustu věcí znovu a znovu trénovat a u některých cviků přejít na jiný způsob tréninku..... Na Mistrovství světa jsme se těšily hlavně  kvůli tomu, že získáme další zkušenosti a zakusíme tu úžasnou atmosféru. Na podzim jsme se zúčastnily dalších 2 závodů ještě před MS. S výsledkem jsem byla spokojená. Stále je sice co pilovat, ale za tu ne dlouhou dobu jsme udělaly velký kus práce.
Mistrovství světa obedience 2009 Bratislava - vyrazily jsme spolu s Hankou Grundmannovou a Beryškou (Ketynčina sestra) a Luckou Stemmerovou s Bakem Fešákem za doprovodu team leadra Kristýny Másilkové. Atmosféra těchto závodů byla úžasná, předčila moje očekávání. Chování všech závodníků byla skvělé - všichni si navzájem fandili a podporovali se. Rozhodčí někdy přísní, ale spravedlivý. Stewardka naprosto skvělá. Byla nám-závodníkům opravdu velkou oporou. Prostě jsem hrozně ráda, že se nám pořadilo tohoto mistrovství se zúčastnit.Podpora fanoušků z Čech byla také velmi milá. A k našemu výsledku? Sice se nám mohlo dařit i lépe,ale prostředí velmi hlučné haly, samozřejmě i moje nervozita  sehrály velkou roli. Trošku se nám nedařilo u chůze,ale to je náš oříšek, na kterém pořád pracujeme! Ketynka však cvičila radostně, hlučné prostředí ji nevyvedlo z rovnováhy, cviky zvládala krásně, ví o co jde. Myslím,že jsme si všechny atmosféru tohoto závodu náležitě užily a celkově mám z tohoto závodu dobrý pocit. Zase nás to posunulo o kousek dopředu nejen ve výkonu. 
Dalším velkým závodem pro nás pak bylo Mistrovství republiky obedience 2009 při MVP v Praze. Štěstí při nás plně stálo - 1.místo v kat. OB3, Mistři republiky obedience 2009!!!! Naše celoroční práce se opravdu vyplatila. Radost byla o to větší, že druhé místo obsadil Ketynčin bráška Charlie s Janou a třetí místo ségra Beryška s Hankou (tedy 3x Hardy Horde na stupních nejvyšších kat. OB3).

Přestože jsme se v tomto roce zaměřili hlavně na obedienci, v červnu a červenci jsme se zúčastnili několika závodů v agility.  Ketynka běhá ráda a mě agility s ní baví. Přestože jsme se v loňském roce tréninku nevěnovaly, některé běhy se nám povedlo zaběhnout bezvadně, jiné pak trochu hůř....
V říjnu jsme se také konečně vyrazily zaházet frisbee do Dvora Králové. Tentokrát házela i naše malá Pája, která se rozhodně neztratila.

Výstavy: v únoru jsme se zúčastnilyi  MVP DUOCACIB Brno s výsledkem Výborná a Výborná 3. Dále na podzim Speciální výstava KCHMPP v Ml. Boleslavi s výsledkem V3.

Ketynce  se také na podzim přiznán titul Klubový šampion BCCZ.

Velkou radost jsme na jaře měli z našich odchovaných štěňátek: 2 pejsci a 2 fenky (čb, jedna fena tricolorní). Všechna získala skvělé domovy, rostou z nich milý, přátelští psi, s páníčky zkouší různé psí aktivity. Zúčastnili se i výstav. Všichni jsme se pak v létě sešli na klubové výstavě BCCCZ v Brně. Jim i jejich páníkům přejeme do nového roku hodně zdraví a hlavně radostí z jejich společného soužití. A děkujeme všem, že jsou s námi stále v kontaktu. Během roku jejich tatínek získal další výstavní tituly, které zde nebudu vypisovat,ale o jednom se zmíním: na Světové výstavě se mu podařilo vyhrát nejen třídu šampionů, kde bylo vystavováno cca 15 psů,ale získal i titul BOB- vítěz plemene, Světový vítěz.
Do sekce odchovy jsem přidala pár fotek, jak "prckové" vyrostli.

Tento víkend pořádalo sdružení Podané ruce, o.s. ve spolupráci s Psí pac z Podkrkonošína kynologickém cvičišti Nový Svět ve Dvoře Králové n.L. canisterapeutický seminář a testy povahových vlastností canisterapeutického psa.Ketynka  testy prošla úspěšně již po druhé. Certifikát je vydáván vždy na dobu dvou let..  První část se konala v sobotu na kynolog.cvičišti ve Dvoře Králové n.L. - seminář a 1. část zkoušek-poslušnost. V neděli byla 2. část zkoušek přímo v domově pro seniory ve Dvoře Králové n.L. Tento víkend jsem si fakt užila - žádný stres, vše bylo pěkně zorganizované. Ketyna tuto aktivitu miluje.Sešla se prima parta lidí...mimo jiné i Ketynčin bráška Kendy s Dominikem - moc sympatická dvojka.
Mám velikánskou radost! Při dnešním závodě - 2. Mistrovství ČR obedience, při nás štěstí stálo: Kačenka se stala Mistrem České republiky obedience 2009! Hodnocena 234,25 body. Druhé místo - vicemistrem se stal Kačenky bráška Charlie (Calypso Carl Hardy Horde) a třetí místo obsadila její sestra Berryška (Cranberry Hardy Horde). Tento závod byl zároveň nominačním závodem na Mistrovství světa obedience 2010, které se bude konat v Dánsku.
V sobotu se konal závod kat. OB1. Vítězem byla naše kamarádka Medynka s Danou Valešovou. Vítězem kategorie OB2 které se konalo v neděli, byla Lucka Prause a kříženec Venulka. Podrobné výsledky najdete na stránkách klubu obedience.
Videa zde.

Při MVP Praha se 7.11.2009 konalo také MR republiky v dogdancingu. V kategorii dvojic se ho zúčastnil jeden z Kačeniných brášků - Kerrýsek (Carry Ball Hardy Horde) se svou paničkou Šárkou společně s Comikem (Come Back Bohemia Alke) a Aničkou. Byla to jejich první účast na MR. V kategorii dvojic získali nádherné 2. místo - vicemistři republiky!

V sobotu 7.11.2009 při MVP Praha byla vystavována v kat. dorostu naše odchovankyně Auris Peri Hola-Hopa - Beruška. Z Berušky roste moc pěkná slečna. V kruhu byla tentokrát trošku rozverná a možná až moc veselá.Odnesla si moc pěkný posudek, známka "velmi nadějná". Děkuji Davidovi Zacho za předvedení. Přijeli se také podívat Královi s Matýskem ( Amatys Loony Hola-Hopa). I z něj roste krásný pes. S páníčky se nedávno odstěhoval do rodinného domku v Berouně. Pár fotek mám ve foťáku, až bude chvilka, doplním je. 
Letos jsme se nezúčastnily žádných závodů ve frisbee a moc jsme se těšily, že pojedeme na tento závod. Počasí před víkendem bylo příšerné - začalo chumelit, mě začlo bolet v krku...Navíc jsem slíbila naši Pavlušce, že si s Ketynkou také zahází. Nakonec jsem se v pátek večer rozhodla, že sobotu vynecháme a pojedeme jen v neděli, protože předpověď slibovalal lepší počasí. V sobotu bylo vcelku pěkně, chumelenice ustaly, déšť nepřišel...takže jsme se těšily na neděli. Ráno jsme vyrazily. Poletující sněhové vločky nás provázely celou cestu do Dvora. Ve Dvoře se změnily na vytrvalé mrholení, které vydrželo celé dopoledne. Pavluška byla velmi statečná a i přes nepřízeň počasí se moc snažila. V prvním kole SuperMiniDistance házela pěkně, jen Kačenka některé disky nechytila - byla asi po dlouhé pauze moc natěšená. Holky naházely 2,5 bodu. Ve druhém kole si hodně polepšily. Povedlo se jim 8 bodů - celkově tedy 10,5 b. V DogDartbee naházely 10 bodíků. Mě se s Kačenkou povedlo naházet v SuperMiniDistance 10 bodu.Ve druhém kole 12,5 bodu - celkem 22,5. V DogDartbee se nám povedlo 20 bodů.
Takže: Pája s Ketynkou obsadily v SuperMiniDistance 54. místo (spolu s dalšími dvěma závodníky), já s Ketynkou 27. místo z celkem 65 závodníků.
V těchto dnech jsme se s Ketynkou zúčastnily MS v obedienci. Českou republiku s námi reprezentovala také Hanka s Beryškou (Ketynčinou sestrou) a Lucka s Bakem Fešákem. Jako team-leader s námi jela Kristýna Másilková. Startovat na takovémto závodě byl úžasný zážitek a obrovská zkušenost. Nejen pro nás, ale i pro pejsky. Prostředí hlučící výstavní haly s velikým počtem diváků bylo pro pejsky hodně náročné.
Já s Ketynkou jsme získaly 176,67 bodů,  Hanka s Beryškou 181,83 bodů a Lucka s Bakem Fešákem 229,5 bodů!!! podrobnosti a snad i nějaké povídání, dojmy atd. později.

Této výstavy jsem se zúčastnila jen jako divák. Nemohla jsem si to nechat ujít. Celkem bylo přihlášeno 162 border collií. Feny a psi se tedy vystavovali v samostatných kruzích. Výstavní hala byla velmi tmavá, kruhy nevelké. Velmi mě zarazilo chování některých vystavovatelů - vím, že jsou borderky před výstavami upravovány, ale vyvazování borderek na stolečcích, fénování, lakování, pudrování...???!!! No nevím, nevím zda je tato činnosti nutná u "pracovního plemene". Pročesat a urovnat chlupáčkům srst, to ano, ale nic nemá přehánět,že? Zastavila jsem se u Iwy a Pawla, kteří přijeli vystavit Indyho - otce našich štěňtátek. Pozdravila jsem se s několika dalšími známými a spěchala zpět o patro výš na trénink obedience. Po tréninku jsem se šla opět podívat na výstavu. Pomalu se chystal Ketynčin bráška Charlie (Calypso Carl Hardy Horde), který byl vystavován ve třídě pracovní. V této třídě nastoupilo 6 psů. Charlie získal známku výborný 3. Hned za ním se se  známkou výborný 4 umístil Ghost of Pinewood Country (otec naší Ketynky - vrh "C" Hardy Horde). Gratulujeme! Pak následovala třída šampionů, kde nastoupilo 15 psů. Rozhodčímu trvalo velmi dlouho, než zvolil vítěze! - Vítězem třídy šampionů byl Indy - Alderaan Sgian Dubh. S napětím jsme čekali na vyhlášení nejkrásnějšího jedince. Vítězem se stal Alderaan Sgian Dubh (Indy) - CAC, CACIB, BOB, World Winner!!!  Otec našich štěňátek. Iwe i Pawlovi gratulujeme. Indy je opravdu skvělý pes. Na tuto výstavu dorazily i holčičky z našeho vrhu "A". David s Beruškou od minulé, klubové výstavy v Brně, pilně trénovali výstavní postoj a vyplatilo se. Beruška (Auris Peri Hola-Hopa) - VN1. Arinka (Arya Lively Hola-Hopa) získala známku VN2. Gratulujeme!
Fotky (brzy). Složení naší výpravy z Trutnova bylo stejné, jako v České Třebové. A jak jsme tentokrát dopadly? Danča s Medynkou startovala v silně obsazené kat. OB1- 15 závodníků. Musím poznamenat, že v této kategorii závodilo několik opravdu velmi dobrých týmů. Všichni jsme s napětím sledovali, jak závod dopadne. Danča s Medynkou předvedly krásný výkon  a bylo z toho 2. místo. Lucka s Iggym postoupili do OB1 - bohužel Iggy asi někde zapomněl mozek. No jo, někdy se prostě nezadaří...Příště to bude určitě zase lepší. V kategorii OB3 nastoupilo 5 týmů. Hance s Beryškou v kat. se opět zadařilo - 1.místo, zn. výborná. Kačenka měla také vysoké hodnocení cviků, bohužel dva cviky měla za nulu. Přesto skončila na 3. místě. Budiž jí odpuštěno - ještě hárala a tak šla na řadu úplně poslední - cca v půl šesté. A ráno se vyráželo ve 4 hodiny. Když jsme šly závodit, moc se těšila a byla velmi rozverná. U stranových aportů přeběhla kužel, ke kterému měla běžet nejdříve. Na druhý povel se k němu postavila a následně jsem velela levý aport. Bohužel ho Kačena asi špatně viděla (byla v tom místě trošku vyšší tráva).Roli hrálo asi i to,že jsem ji vracela ke kuželu, ona byla opravdu převeselá, pořádně se nestoustředila, já už byla taky nervozní....a dopadlo to tak, že přinesla aport prostřední - což je nula jak vyšitá. No a při polohách na dálku(tento cvik fakt "nemusí") se rozhodla,že vyzkouší mou trpělivost. Po povelu vstaň dál ležela, uši na zádech a koukala zarytě jinam než na mě. Zopakovala jsem povel. Postavila se a vzápětí si lehla. To už byla nula. Nedala jsem se a rázně jsem velela do třetice. Kačenka se postavila. To vše bylo v dost rychlém časovém sledu. V podstatě pak ještě  stihla zaujmout všechny požadované pozice. A nehla se ani o centimetr. Tak nevím, jestli jí nula za tohle stála, chichi. Celkově jsem z ní ale měla radost. Cvičila s chutí a náš trénink byl znát. Za co ji musím speciálně pochválit, je identifikace (10 bodů). A pro úplnost: 2. místo v kat. OB3 obsadila Lucka Stemmerová s Bakem Fešákem.
Fotky z Kladna od Lucky Vetterlové.
Výsledky.
Videa musíme ještě zpracovat. Vyrazily jsme ve složení Hanka Grundmannová x Beryška, já x Kety, obě v kat. OB3, Lucka Vetterlová x Iggy kat. OBZ, Danča Valešová x Medy kat. OB1. Dopolední závodníci museli bojovat i s vytrvalým deštěm, což se některým stalo osudným, hlavně při odložení. Lucce s výmarským ohařem Iggym však ani déšť nezabránil předvést výsledek své pilné práce, vše zvládly na výbornou a obsadili nádherné 2.místo. Kolem poledne se počasí umoudřilo. Na řadu přišli závodníci v kat. OB1. Danča s border kolií Medynkou předvedly svou skvělou formu a obsadily 1. místo. Hanka s Beryškou v kat. OB3 předvedly excelentní výkon na výbornou, 285 bodíků a zaslouženě z toho bylo 1.místo!!!! Já s Ketynkou jsme také získaly známku výborná, 264 bodíků - 2. místo. Fotky od Lucky Vetterlové. A díky Karin snad časem i videa. Pro nás to bylo hlavně krásné setkání s našimi odchovanými štěńátky a jejich rodinami. A samozřejmě také s dalšími lidmi, kteří propadli borderkám.
Výsledky: Artan Heart Hola-Hopa - Velmi nadějný
               Amatys Loony Hola-Hopa - Nadějný
               Arya Lively Hola-Hopa - Velmi nadějná
               Auris Peri Hola-Hopa - Nadějná.
Ketynce po štěňátkách ještě nestihla dorůst jindy krásně dlouhá srst, momentálně vypadá spíš jako krátkosrstá kolie. Kondice je už lepší. Její výsledek byl - Dobrá. Posudek: výborná kostra, výborný pohyb, fena pracovního typu.
Dostala jsem možnost vystavit Forsíka (Forcy Run Hardy Horde) v mezitřídě. Získal známku V1, CAC. Díky Lucko a Pavle.
Více najdete v akcích, fotky zde. Sraz začal již v pátek, kdy několik nadšenců uskutečnilo výšlap na Sněžku. My jsme dorazili až v sobotu ráno. Sešlo se nás dost, cca 18 Hardíků a dalších pár jedinců jiných plemen. Víkend se nesl v duchu agility, obedience, obran a hlavně dobré nálady a pohody. Jen počasí mohlo být  v sobotu lepší. Fotky najdete zde.

17.6.2009 - naši odchovanci - holčičky Arinka a Beruška se zúčastnily semináře obedience pro štěňátka s Petrou Florschuetz v Úhonicích u Prahy. Fotky jsou zde závodila Ketynka,. Zkouška LA1 na výborně, 3.místo, agility,jumping DIS. Fotky a výsledky najdete tady.
O víkendu nás navštívila Kačenčina dcerka  Beruška (Auris Peri Hola Hopa) s páníčky. Roste z ní velmi milá a krásná slečna. Jak Beruška roste se můžete podívat zde

Do galerie byly přidány i fotky ze závodů agility OPSION 004, které se konaly v České Skalici na Rozkoši. Fotky nejsou moc "závodní", ty najdete na jiných stránkách. Najdete zde mimo jiných fotky  Kačenky s jejím bráškou Kerýskem. Sourozenci se nezapřou....
Tentokrát jsem vyrazila na závody agility nejen s Ketynku ale i s Bínou. Bínuška mě velmi překvapila - v sobotní zkoušce SA2 skončila na nádherném 3.místě! S Ketynkou jsme na umístění nedosáhly, což nám nevadí. Běhalo se nám krásně, povedlo se nám zaběhnout i čistý parkur. Závody probíhaly na dvou parkurech,  rozhodčí byli velmi milí, parkury zajímavé. Počasí přálo a občerstvení bylo také skvělé. V sobotu nás Šrámkovi pozvali na jejich chaloupku. Moc jsme se na Artíka těšili a hlavně jsme byli zvědaví, jak vyrostl. Opravdu vyrostl! S ohromnou radostí nás přivítal. Oblízaní a oslintaní jsme byli dokonale. Je to krásný,  mohutný a hodně huňatý pejsek,  s přátelkou, veselou a vyrovnanou povahou. Ničeho se nebojí a je moc šikovný. Zvládá bezvadně už několik povelů. S páníčkem chodí do štěněcí školky ve Věkoších, v Hradci Králové. Artík měl z návštěvy maminky velkou radost. Kačenka ze svého potomka poněkud menší. Brzo totiž zjistila, že Artíkům páníček má po kapsách samé dobrůtky, takže se převelice snažila předvádět "cokoliv",aby něco vyloudila a Artík ji poněkud rušil, chichi. Ale nakonec si spolu pohráli a i Bína se po chvíli trošku zapojila. Artík je už o fous větší než Bínuška.
Děkujeme Šrámkom za prima strávený večer. Pár fotek najdete zde. Fotky jak rostou, najdete na jejich stránkách (viz odkazy) a časem přidám i k nám do sekce "odchovy". Na mistrovství jsem se těšila, přihlášených bylo přes 200 border collií. S Kačenkou se v poslední době agility nevěnujeme. Na závodech v agility jsme byly v září v Havlovicích a předposlední víkend v květnu jsme vyrazily na závody Opsion. Takže jsem byla ráda, že jsme v sobotu doběhly 2 ze tří závodů. V neděli jsme ze tří doběhly jeden, jinak diskvalifikace. Výsledky dodám později, nějak jsem je pozapomněla. Jen si pamatuji, že v neděli jsme myslím ve speciálním závodě skončily na 20. místě z cca 50-ti závodníků v kat. LA1. 
Po celý víkend panovala skvělá atmosféra, organizačně byly závody perfektně zvládnuté, počasí přálo....byl to báječný víkend. S Ketynkou jsme vyrazily na tábor načerpat  inspiraci, jak zlepšit naši přípravu v obedienci. Katja je velmi milá a trpělivá.Věřím, že nám spousta jejích rad pomůže v naší další práci. Na semináři  jsme se sešly se spoustou známých a také s dalšími sourozenci Ketynky. Dorazili bráškové Kendík a Charlie a také ségra Beryška. Fotky budou na stránkách brášky Charlieho. Nějak nám to uteklo. Přijde mi,že to není tak dlouho, kdy jsme po dlouhém plánování, pak čekání,  jeli s velkou radostí a natěšení  pro Kačenku do Hradce Králové. Z roztomilé slečny nám rychle vyrostla v krásnou ušatici se skvělou povahou. Přejeme Kačence i jejím sourozencům vše nejlepší, spoustu dalších úspěchů jak ve sportu i na  výstavním poli a hlavně, aby byli pořád tak veselí, jako dosud. Doufám, že nás budou těšit svou přítomností ještě hodně, hodně dlouho.
Po půlroční pauze, kdy jsme s Kačenkou neviděly parkur agility, jsme týden před závody vyrazily na trénink do Dvora Králové.  Martina Satinová nám postavila parkur,který se běžel na MS belgických ovčáků týden před tím. Martino díky, to jsem "fakt potřebovala!". Mé sebevědomí kleslo pod nulu. Kačenka byla tedyk z překážek přenadšená. Ale nějak se nám nedařilo se navzájem sladit. No nic, na závody jsem se těšila, po dlouhé době  jsme potkali spoustu známých tváří. Domluvené večerní grilování s kamarády bylo také velké lákadlo. Prostě vyrazíme si na "dovolenou". Počasí se vydařilo. Nálada panovala skvělá. A naše výsledky? Nakonec to nebylo zas tak hrozné. Tedyk ze 6 víkendových běhů jsme se díky mojí maličkosti 4xdiskvalifikovali.V neděli se mi podařilo parádně padnout k nohám rozhodčímu (jojo, chtělo by to kopačky) a Kačena se pak celou dobu, co jsme dobíhaly parkur, otáčela, jestli se zase někde neválím.  Ale z Kačeny jsem měla radost, protože mě krásně při běhání sledovala, neschazovala laťky, z běhů měla radost a na to,že není dlouho, co odešla štěńátka do svých domovů, jsem byla s jejím výkonem opravdu spokojena. Jen ty zóny bysme asi fakt měly dopilovat....V sobotní zkoušce LA1 jsme obsadily 9. místo z 24 závodníků a v neděli k mému velkému překvapení dokonce 3.místo ! (také z 24 závodníků).
Fotky  jsou zde.
Štěňátka prý cestu do nových domovů zvládla bez problémů a doma se už zabydlela. Se štěňátky se s velkou pravděpodobností setkáme také na výstavách.
Na stránkách byla doplněna sekce "odchovy" a do odkazů byly přidány odkazy na stránky našich štěňátek.
Obedienci cvičíme od loňské zimy. Dostaly jsme se k ní jaksi náhodou a začala nás bavit. Loni na jaře se nám povedl vyhrát závod ve Dvoře Králové n.L. kat. začátečníků - a tam to vlastně asi začalo. V červnu jsme tedyk totálně vybouchli na závodě v Jindřichově Hradci,ale i chybami se člověk učí. Ale pak se nám postupně povedlo složit zkoušku OB1 i OB2 a na podzim jsme na MR obedience 2008 v Praze skončily v kat. OB2 na druhém místě (za bráškou Charliem). Pokud by mi někdo loni nebo dříve řekl, že touhle dobou budeme mít složenou zkoušku OB3 a splníme kvalifikaci na MS, tak se asi hodně nasměju. Ale nemožné se stalo skutečností....Poděkovat můžu Hance od Beryšky, která za to vlastně může..a dala nám ten dobrý základ........pak samozřejmě rodině, která mi tohle všechno "trpí". Jak jsem psala výše, vím, že náš výkon není bezchybný, ale budeme se snažit vše dopilovat jak nejlépe to půjde.
Štěňátka jsou na světě. Bylo to sice nečekaně poněkud komplikované, ale naštěstí je už vše v pořádku tak, jak má být. První pejsek se narodil už v neděli 15.3. Byl veliký, vážil 503 g. Pravděpodobně to bude tricolorek. Vzhledem k tomu, že porod dlouho nepostupoval, protože štěňátka byla veliká, byl dnes ráno Kačence proveden císařský řez, při kterém přišla na svět další 4 štěňátka. Bohužel jeden pejsek-černobílý, svůj boj o život prohrál (jeho váha byla 464g). Dále se narodil ještě jeden černobílý pejsek, váha 470 g, Čtvrté štěňátko, černobílá holčička, vážila 430 g a páté štěńátko byla opět holčička, tentokrát tricolorní, váha 368 g.Štěňátka se prý hned po porodu vrhla na mléko od Kačenky, všichni situaci zvládli výborně a daří se jim skvěle.  Mléka je dost pro všechny, prckové jsou šikovní a tak svoji váhu i za ten jeden dnešní den výrazně zvýšili.Kačenka se zdárně probrala z narkozy a pečlivě se o štěňátka stará. Máme ze všech velikou radost. Volný je ještě jeden pejsek. Sobota - rozhodčí H. Poschacher - Kety tř. otevřená, zn. výborná. Posudek musím dát rozluštit a přeložit. Jediné, co jsem schopná identifikovat, je poznámka v závěru posudku -  velmi pěkná prezentace. To byl asi důsledek naší radosti a euforie z vítězství v závodech obedience. Na výstavu jsme doběhli ze stupně vítězů závodu, sotva jsem stačila shodit batoh ze zad, pročísnout Ketynku a už jsme stály v kruhu. V konkurenci 6 fen působila na  rozhodčí Kačenka asi poněkud "sportovně". Rozhodčí má v oblibě huňatější borderky.

Neděle
- rozhodčí M.Krinke - Kety tř. otevřená, zn. V3(5 fen). Posudek: Výborný tělesný rámec, velmi dobrá hlava, správný pigment, výborný krk i hřbet, dobré úhlení avšak mírně sbíhavá hlezna, jinak dobrého pohybu.

Výstavy se zúčastnili i další sourozenci Ketynky: Calypso Carl HH získal v sobotu titul CAC, čímž splnil podmínky pro splnění Českého šampiona,  Candy Runner HH v sobotu res.CAC, neděle res.CAC,resCACIB, Carry Ball HH v sobotu V4 a v neděli V3.

Fotografie z víkendu najdete tady (foto Michal Macháček) a také tady (foto Bořik Šimek)
Závody se konaly v kruhu pro závěrečné soutěže, po celém prostoru byl položen koberec. Pro pejsky bylo prostředí velmi náročné. V hale se v dalších kruzích psi vystavovali, všude panoval velmi čilý ruch a výstavní zmatek. Psi štěkali, vyli (hned vedle kruhu, kde se konala soutěž obedience, byla vystavována severská plemena). Diváci byli okolo celého prostoru závodů. Z jedné strany se prodávaly psí potřeby,tedy i hračky. Takže odložení pejsků provázel pískot hraček apod. Takové podmínky soutěžící při tréninku určitě těžko hledají.
 
Ketynka cvičila s velkou chutí a radostí. Pokazily jsme odkládání za chůze. Asi jsem špatně artikulovala a Kety nesprávněpochopila mé povely a zaujala dvě polohy špatně. Tento cvik byl za 0 bodů. Také přivolání s odložením ve stoje musíme více zpřesnit. Výborně provedený cvik bylo vyslání do čtverce - rychlé, přesné, až na malé nepřesnější přiřazení k noze v závěru  (9,5 b), vysílání pro stranový aport - opět krásně,  provedené..  Aport přes překážku - tentokrát Ketynka nevymýšlela inovace cviku jako v Praze (10 b). Identifikace předmětu byla správná, důkladná a bez váhání.

Velkou oporou nám v závodě  byla samozřejmě Hanka s Beryškou (Ketynčina sestra), které obsadily  2 místo také v kat. OB3, čímž splnily kvalifikační podmínky na Mistrovství světa obedience 2009!!! Tentokrát s námi na závod dorazil i páníček a tak konečně mohl na vlastní oči vidět, k čemu je to naše "domácí šaškování".  
         

Novinky roku 2008 naleznete zde.

Novinky do 11/2007 naleznete zde.