Novinky 2010


  • 19.12.2010  v sekci "štěňata" jsou nové fotky.
  • 15.12.2010 a tady je máme v pořadí tricolorní kluci, uprostřed čb pejsek, dále tricolorní holčička a hnědobílá holčička.
trikluk1   trikkluk2   cbkluk   triholka   hbholka
  • 11.12.2010 Navečer se nám narodila štěňátka! Máme dvě holčičky. Jednu hnědobílou a jednu tricolorku. Kluci jsou tři, jeden černobílý a dva tricolorní. Štěńátkům i Ketynce se daří dobře. Galerii štěňátek najdete zde.
  • 30.11.2010 - 51. den                        
kety
  • 5.11.2010 - březost Ketynky potvrzena!  

           Na podzim jsem už neplnánovala žádné akce, protože Ketynka měla začít hárat. Hárání se zatím nedostavilo, v Třebové se uvolnilo místo na závodě a tak jsem nás dohlásila. Na závody jsme vyrazily ve složení Dana s Medynkou, Hanka s Berryškou a my. V Třebové letos objednali krásné počasí (loni celý den vydatně pršelo). Příjemné bylo,že jsme mohly dorazit kolem poledne, protože na start jsme šly až po 16 hodině. Před tréninkem jsme stihly kávičku, kuřecí stehýnko...popovídat s ostatními...v kat. OB3 se nás sešlo 8 týmů.
          Tentokrát se nám zadařilo (asi mi Ketynka chtěla vynahradit ten Nymburk). 1.místo Kety zn.výborně 290 bodů, 2.místo Medynka zn.výborně 289 bodů, 3.místo Berryška zn.výborně 260 bodů.
          Vítězství bylo velmi těsné. Děkuji moc Danče a jejím ustatečnému malému autíčku za odvoz, Třebovákům za krásné závody a milé ceny. Rádi sem zase někdy příště zajedeme.
           Videa zde.

          Tento den se konaly také obedience závody v Plzni, kde v kat. OB3 zvítězil s 292 body Ketynčin bráška Charlie s Janou Gibovou. Splnil tím podmínky pro udělení titulu Obedience šampion CZ. Ketynka tyto podmínky splnila již v květnu. Sestře Berryšce chybí ke splnění podmínek již jen výstava.
           Moc se nám tentokrát nedařilo. Kety se celé dny proháněla po okolních loukách se svými dětmi Arinkou a Matýskem a tak měla asi ještě v hlavě spíš vítr než myšlenky na přesnou poslušnost. Děvenka začla hned při  
           odložení v sedě - při návratu z úkrytu mi vyšla naproti, ke cti jí je pouze to,že si po dvou krůčcích uvědomila,že má vlastně sedět. A byla nula... jak jinak. Chůze čím byla delší,tím dle rozhodčí lepší. Aspoň to. Následné
           cviky všechny vykonala,ale mohla jevit při cvičení větší nasazení a nadšení. Bodové hodnocení stačilo tentokrát na 5.místo. 
           
           Mistrem ČR BOC v obedience 2010 se zaslouženě stal Bak Fešák s Luckou Stemmerovou - tento velmi sympatický tým zvládl jim prokletou vysílačku do čtverce a nic nenarušilo jejich skvělý výkon. Druhý skončil Ketynčin bráška Charlie s Janou Gibovou. Opět předvedl svůj nadšený projev. 3.místo obsadila Medynka s Danou Valešovou. Pro tento tým to byl teprve druhý start v kat. OB3. Zkouška se jim povedla na výborně, stejně jako předchozím týmům. Medynka s Dančou jsou velmi nadějná dvojice, držíme jim pěsti do dalších úspěchů! Už proto, že jsou "od nás". 4.místo obsadila Ketynčina sestra Berryška s Hankou Grundmannovou.
           Videa zde.
ketyberu
          Jitka Vetešníková nám poslala novou fotku Arinky (Arya Lively Hola-Hopa).
arinka
Závody v krásném prostředí závěrečného kruhu výstavy psů DUOCACIB Brno. Prostředí jako loni pro pejsky náročné (spousta rušivých vlivů, dost velký rámus - na videu je to slyšet). Rozhodčí Milan Oliva a Iveta Skalická ke všem spravedliví. Steward Lucka Pasler opět naprosto úžasná a skvělá - ještě jednou a opět: Lucko díky. Organizátoři předvedli skvělou práci, vše klapalo, žádné prostoje, prima ceny...Závody se myslím velmi vydařily. Naše "podhorská" výprava vyrazila v tomto složení: já a Ketynka, Danča s Medynkou, Alča s Keysi a řidičem se uvolil být můj manžel Honza (díky). Tentokrát nám chyběla Hanka s Berryškou. Berryška má ovšem teď jiné "povinnosti" - bude mít štěňátka.  Na závodech jsme se samozřejmě potkali s Ketynčiným bráškou Charliem i Kendym a jejich páníčky a se spoustou dalších známých.A jak jsme dopadli?:

Ketynka, kat. OB3, 1.místo, zn.výborná, 262,75 bodu. Splněna kvalifikace na MS !!!
bráška Charlie, kat. OB3, 2. místo. Také splnil kvalifikace na MS!!!
bráška Kendík, kat. OB3 - 187,75 bodu, s Dominikem předvedli krásný výkon a věřím,že příště ani těch pár smůlovatých nul nebude.
kamarádka Medynka, kat. OB2 - 1.místo a fakt snad jejich životní výkon. Takhle přesně jsem Medynku ještě neviděla cvičit ani v tréninku!
kamarádka Keysi, kat. OB2,  2.místo
Videa zde.
Celkové výsledky najdete na www.obedience.cz.
naši odchovanci: Artan Heart Hola Hopa, psi tř.mladých, V CAJC
                            Auris Peri Hola Hopa, feny tř. mladých, V2

Přes nepřízeň počasí jsme společně se Šrámkovými - majiteli Artíka(Artan Heart), vyrazili na výtavu do Olomouce. Artík byl přihlášen po prvé do třídy mladých. Do Olomouce dorazila s páníčky i jeho sestřička Beruška (Auris Peri),která byla také vystavována po prvé ve třídě mladých. Bylo mi svěřeno předvedení Artíka. Artíčka jsme samozřejmě od jeho předání novým majitelům viděli několikrát,ale nepracovala jsem s ním.Zkoušeli jsme si tedy před začátkem běhání v kruhu a postoj. Bylo vidět, že doma s páníčkem trénovali. Artík je velmi pozorný pes, vnímavý pes, šlo mu vše krásně.Hned jsme se domluvili. Čekání  nám rychle uteklo při posuzování krásných bearded colllií a než jsme se nadáli, už jsme se mohli připravit. Ještě rychle "nenápadně" pročísnou Artíkovi srst (tuhle činnost fakt nemusí) a rychle do kruhu. S Artíkem nastoupili do třídy ještě další 4 psi (3 nedorazili). Artík se předvedl opravdu vzorně. Krásně klusal, v postoji se také velmi snažil a spolupracoval. Obdržel krásný posudek a k naší velké radosti známku V1, CAJC!!! Zanedlouho byla v kruhu s paničkou Bárou i Beruška. V třídě mladých nastoupilo 12 fen (dorazily všechny)! Rozhodčí je rozdělil na 2 skupiny. Beruščin posudek se hemží superlativy a obdržela zn.výborná. Po posouzení druhé skupiny byly do kruhu pozvány všechny feny se známkou výborná. Rozhodčí vybral 4 feny,které se mu nejvíce líbily. K naší radosti vybral i Berušku! A běhalo se dál po dvojicích. Rozhodčí udělil 4.místo, dále 3. místo a zbyla Beruška s fenkou z CHS Devon Exe. Po společném běhu bylo rozhodnuto! Beruška předvedla svůj velmi veselý běh (převeselý ocas a občasné hopsání) a stále dobrou náladu a získala známku V2!.Bára i Beruška si vedly výborně, bylo na nich vidět, že jsou naladěné na stejnou notu.

Děkuji Báře za vynikající předvedení Berušky, Šrámkom za půjčení Artíka a hlavně jim děkuji za to,že se u nich mají "prckové" dobře. Těšíme se, že se brzy setkáme s "našimi" štěňátky na nějaké další akci.

Na výstavě Honza fotil, ale bohužel fotky nejsou dobré. Bylo velmi špatné světlo a venku to nebylo o moc lepší....

Novinky roku 2009 naleznete zde.

Novinky roku 2008 naleznete zde.

Novinky do 11/2007 naleznete zde.