Novinky 2011 • 18.9.2011 Obedience závody Česká Třebová-Javorka
tř.OB3, Kety 3.místo a krásných  278 bodů! Ketynka tentokrát zanechala inovací u čtverce-už bylo na čase! I ostatní cviky předvedla moc kráásně. Trošku však bude potřeba poladit polohy na místě. Identifikaci měla za 10 bodíků a i chůze byla velmi pěkná. Jsem moc spokojená, je to krásný výsledek. Do Třebové jsme vyrazily s Dančou a Medynkou (OB3). Dále s Radkem a Blackie (OB2). Medynka s Dančou získaly v ČR rekordních 305 bodíků!!!! A samozřejmě obsadily první místo OB3. Radkova Blekotka byla velmi dobře naladěná, získali 248 bodů a 1.místo.
 • 17.9.2011 Moravskoslezská NVP Brno, rozh. M.Krinke (CZ)
poprvé ve tř. mladých:
Bodie Crazy Hola-Hopa, V1 CAJC
Biemi Beau Hola-Hopa, VD
tř. otevřená:
Arya Lively Hola-Hopa, V4
Všem moc gratulujeme a děkujeme majitelům za pěknou reprezentaci.
 • 3.9.2011 II. Mistrovství ČR border collií v obedienci, Dvůr Králové n.L.
Kety obsadila krásné 3.místo! Druhé Lucka Stemmerová s Bakem Fešákem a první místo a Mistrem ČR border collií v obedience 2011 se stala Dana Valešová s Medynkou (Andromeda Sub Tillia)!!! moc gratulujeme! Krásné fotky od Vandy Trkanové najdete zde
více info na stránkách Mistrovství zde

v sekci štěňata byly doplněny nové fotografie vrhu B.
 • 27.8.2011 MVP Mladá Boleslav, rozhodčí V.Pilikin (RUS)
Viktorka (Belle Viktoria Hola-Hopa) nastoupila naposledy do tř. dorostu  v konkurenci dalších tří fen. Dostala zn. velmi nadějná 1! Máme velkou radost....Výstavy se zúčastnili i dva Vikčini bráškové též naposled ve tř. dorostu. Bodie Crazy Hola-Hopa velmi nadějný 1 a bráška Biemi Beau Hola-Hopa velmi nadějný 2. Děkuji jejich majitelkám za pěkné předvedení a gratulujeme!
 • 21.8.-26.8.2011 Tábor obedience, zkoušky obedience Dvůr Králové n.L. Prázdniny jsou za námi....předposlední týden v srpnu jsme ztrávili na táboře obedience ve Dvoře Králové n.L. Sešla se tam prima parta lidiček. Fotky z tábora od Vandy Trkanové jsou zde a fotky ze zkoušek obedience 26,8,2011 ve Dvoře také od Vandy jsou zde.
 • 16.7.2011 NVP Mladá Boleslav, rozhodčí Wilberg Leif-Herman (NO), náš odchov Biemi Beau Hola-Hopa ve tř. dorostu VN1 ! Paničce Irče Biemannové moc gratulujeme a děkujeme! Posudek:  velmi nadějný dorost, dobré velikosti a proporcí, mužská hlava, dobrý výraz, dobrý krk a horní linie, dobré úhlení vpředu i tělo, dostatečné úhlení zadních,s dobrým pohybem, typický pohyb.
 • 7.-10.7.2011 Mistrovství světa obedience v Paříži: Kety 223 bodů, 68.místo
 Ketynka odcvičila velmi pěkně, měla jsem strach z přivolání,protože byl v hale velký hluk. To se podařilo,nicméně nám nevyšla vysílačka do čtverce. Nejdříve Kety vyběhla jakoby pro aport (nevím,zda jsem špatně ukázala, či ona špatně slyšela), po dalším povelu ihned neomylně zamířila do čtverce. Spadl mi kámen ze srdce, ale ouha...zastavila těsněji u pásky. Po povelu lehni jí zůstaly konce tlapek přes pásku,což znamená v hodnocení nulu. Ostatní cviky-zejména v druhém ringu byly hodnoceny velmi pěknými body. Obrovskou radost mám z poloh na dálku, se kterými jsme velmi bojovaly. Na MS se povedly na výborně! I s nulou za nepovedený čtverec jsme splnily limit zkoušky na 223 bodíků, z čehož mám vekou radost. Má nervozita z pátka,kdy nastupovali do ringu Dana s Luckou opadla před vstupem na závod. Je to pro nás další obrovská zkušenost! A jak se dařilo ostatním? Ségra Berryška s Hankou Grundmannovou držela s Ketynkou "basu", obsadila 67.místo s 223,58 body (se asi holky domluvily,nebo co). Lucce Stemmerové s Bakem letos štěstí moc nepřálo,nicméně Bak cvičil velmi hezky a přesně a ostudu rozhodně neudělali. Nejlépe se dařilo , jak jsem předpokládala, Daně s Medynkou. Tento tým, který v OB3 nezávodí ještě ani rok a má již za sebou několik úspěšných startů, již je i obedience šampionem ČR, získal 247,75 bodu a obsadili 41.místo. Celkem soutěžilo 91 týmů z 15 zemí. Ráda bych poděkovala všem,kdo s námi byli v Paříži. Do Paříže jsme vyráželi dříve, abychom si ji stihli prohlédnout. Povídání o našem putování do Paříže napíšu...fotografové nafotili spoustu fotek, Honza natočil videa nás všech, nástup, vyhlášení..závěrečný ceremoniál..mějte prosím strpení, než se videa zpracují. Fotky jsou zde.

 • 25.6.2011 MVP Intercanis Brno, Susanne Naprawnik - A, náš odchovanec Bodie Crazy Hola-Hopa získal ve tř. dorostu zn. VN1!
Posudek: 6 monate, schon kräftige Rüde, gute Knochen und Substanz, schöner Kopf, gutes Haarkleid, etwas lose in den Elenbogen, sehr gut Bewegung, freundliche Wesen
Volný překlad: 6měsíční už silný pes s dobrou mohutnou kostrou, pěkná hlava, dobrá srst, volněší lokty, velmi dobrý pohyb, prátelská povaha
Děkujeme jeho majitelce Zuzce Kratochvílové za pěkné předvedení.
 • 18.6.2011 Krajská výstava psů Hradec Králové, posuzovala RNDr. Ovesná Jaroslava, CSc., ČR 
Viki (Belle Viktoria Hola-Hopa) tř. dorostu, Velmi nadějná 1, posudek: 6. měsíců, fenka, správná kostra, výborná linie krku a hřbetu, velmi dobrý pohyb.
Bony (Brave Ebony Hola-Hopa) tř. dorostu, Velmi nadějný 1, posudek:  6 měsíců pes, ke svému věku dobrá kostra, dobrá hlava, velké živé ucho, dobré zaúhlení obou končetin, dobrý ocas.

 • 17.-19.6.2011 - štěníkový víkend
V pátek jsem zajela s vikčou a Kety k ovečkám. Tentokrát jel s námi i Bonýsek. On i Viki jevili velký zájem o ovečky.K večeru k  nám přijel Bodienek s paničkou i se svým parťákem labradorem Chandlerem.V sobotu ráno jsme vyrazili na výstavu do Hradce Králové. Bonýskovi také. Zuzka s Bodiem a Chandlerem si udělali výšlap po Černé hoře s naší společnou kamarádkou Vandou a jejími caničkami.Aby z toho chození nevyšli, vyrazili jsme v neděli na procházku po našem okolí. Dorazil i Bonýsek s páníky, kteří bydlí s námi v Trutnově. Psí omladina se řádně vyřádila. Několik fotografií z tohoto víkendu můžete najít zde.
 • 10.-12.6.2011 Mezinárodní mistrovství ČR border collií v agility
Po dlouhé agilitní pauze jsme vyrazili. Kety běhy velmi bavily, já se někdy s menšími či většími obtížemi probojovávala parkurem .. náramně jsme si to užily. Některé běhy jsme se diskvalifikovaly, některé jsme doběhly. Moc děkuji Irče Kochové a Evče Neumannové za jarní tréninky agility. Rádi budeme zase pokračovat.
V rámci mistrovství probíhal i speciální závod pro štěňátka. Vikinka krásně zaběhla tunelový běh a obsadila 2.místo.Závodu štěńátek se zúčastnil i její bráška Biemi. Jejich běh s paničkou ještě nebyl tolik sehraný, oto více však veselý! Věříme ,že jim jejich nadšení vydrží i nadále.
Děkujeme všem kamarádům,přátelům a známým a samozřejmě pořadatelům, kteří odvedli úctyhodný kus práce, za nádherný víkend.
Několik fotografií naleznete zde.
po delší době opět aktualizace (doplněny dubnové a květnové novinky)::
 • 22.5.2011 agility závody HST CUP, Dvůr Králové n.L. Kety LA1 2x DISK. 
 • 15.5.2011 Květnový závod obedience Praha, Kety OB3, 2.místo
 • 30.4.2011 Klubová výstava klubu border collií Opatovice, rozh. A.Redlicka PL
Výstavy se zúčastnilo několik našich odchovů. Naše Vikinka také. Pro Vikinku a její brášky Bonýska a Biemiho to byla jejich výstavní premiera.:
tř.štěňat, psi (7 psů): Bonýsek (Brave Ebony Hola-Hopa) VN2
                                    Biemi (Biemi Beau Hola-Hopa) VN3
tř. štěňat, feny (5 fen): Viki (Belle Viktoria Hola-Hopa) VN3
tř. otevřená, psi (10 psů): Arty (Artan Heart Hola-Hopa) VD
tř. otevřená, feny (12 fen): Arinka (Arya Lively Hola-Hopa) V (5-6 v pořadí)
Všem moc děkujeme za krásné předvedení našich "dětiček".

 • 23.4.2011 MVP České Budějovice, rozh.M.Krinke CZ
Ve tř. štěňat náš odchovanec Bodie (Bodie Crazy Hola-Hopa) na své první výstavě dostal hodnocení VN 1. Gratulujeme!
 • 9.-10.4.2011 Jarní závod obedience Dvůr Králové n.L.
sobota, Kety OB3, 4. místo, 251,5 bodu, velmi dobře. Byl to zároveň kvalifikační závod na MS obedience, které je letos ve Francii. Výborná nám utekla o maličký kousek a hlavně...mojí vinou jsme dostaly za odkládání za chůze 0 bodů, protože jsem kolem kuželů šla jakoby do čtverce. Od letošního ledna se chodí tzv. blesk..Já za předposledním kuželem zahla na druhou stranu. Ketynka tento cvik zvládla krásně, dle rozhodčí tak na 8,5 bodíků. Příště se musím lépe soustředit a psovi to nekazit. Vtipné je, že stejnou chybu udělala Jana Gibová s Charliem (Ketynčin bratr), kteří byli na řadě před námi. V neděli jsem s Kety nastoupila do dalšího kvalifikačního závodu na MS, přesto že měla kvalif.podmínky již od února splněné. Spíš tak pro formu, tréninkově. Odcvičila krásně, 2.místo, 266 b, výborně.

V neděli jsme s Kety zúčastnily i závodu družstev. Naše družstvo - Lucka Vetterlová a výmarák Iggy, my a Lada Tlučhořová s tervičkou Ypsou. Iggy i Ypsa předvedli fakt "veselou " poslušnost, trošku si dělali z páníčků srandu, moc jsme se nasmáli. Děkuji děvčatům za super den ! Naše družstvo obsadilo 8.místo!
 • 26.3.2011 Hanácké Hujer, Prostějov, závody obedience. rozhodčí Milan Oliva, Lucie Gabrielová. Videa zde.
Ketynka obsadila krásné 2.místo s 283 b a zn. výborná za svojí sestrou Berryškou, která získala úžasných 303 bodíků!!

A co jinak nového?
V neděli 27.3.2011 jsme po štěňátkové pauze zajeli na obrany s Tomášem Loudou do Dvora Králové n.L.
19.3. jsme se s Ketynkoku zúčastnily agility tréninku ve Dvoře Králové n.L. pod vedením Verči Krčmářové. Vylézt po 1,5 letech na parkur, to byl nápad!!!. když jsem procházela parkur, říkala jsem si, cože tam dělám.. ale celkový dojem super. Ketynka nic nezapomněla. Musíme dotrénovat zóny a dopilovat vedení u slalomu. Já musím zlepšit svou orientaci na parkuru - jak jinak. No jednoduše: pes dobrý!!! Nádherné fotky od Aničky Jakůbu jsou zde a od Julky Kováčové zde. Video zde. Vikinka si zkusila své první tunýlkování. šikula rychle pochopila o co jde.
 • 25.2.2011 Po delší době aktualizace:
 • 20.2.2011 jsme byli na procházce s kamarády. Byl s námi i malý Bonnýsek. Na nádherné fotky od Vandy se můžete podívat zde
Jak už někteří vědí, jedno ze štěńátek zůstalo doma. Naši smečku rozšířila tricolorní fenečka Belle Viktoria "Viki". Další přírůstek jsme plánovali.Chtěli jsme štěndo po naší Ketynce. Jsme rádi, že taťkou je úžasný Shoko!  S Vikinkou bych se ráda věnovala obedienci, zkusíme agility a frisbee. Uvidíme co ji bude bavit. Viki je zvídavé,milé štěńátko. Zatím si hlavně hrajeme, chodíme na procházky, seznamuje se s novými věcmi. .
Stěňátka jsou v novém domově.
Tricolorní pejsek Biemi odjel jako první. Panička Irena Biemannová původně chtěla holčičku, ale bylo jich málo, tak se bez váhánírozhodla vzít si od nás pejska. Svého rozhodnutí nelituje. Jsme moc rádi a doufáme,že jí i celé rodině bude Biemiček dál dělat samou radost. Ráda by se s ním věnovala obeidienci, agility a frisbee.Bydlí v Zahrádkách u České Lípy ve smečce spolu s další fenkou border collie, retrívra a dalmatinky. Biemiček se tam má jako malé princátko. Biemiho jistě potkáme i na výstavách. Odkaz na webové stránky Biemiho najdete zde.

Jako druhý odjel do nového domova černobílý Bonnýsek. Bydlí také v Trutnově, jako my. Panička Radka Vejsadová na Bonnýska čekala od našich minulých štěńátek-tedy asi rok a půl. Přála si černobílé štěńátko-to byl jen Bonnýsek, takže její rozhodování bylo jednodušší. Bonnýsek už dávno není nejmenší, roste z něj krásný, milý pejsek. S paničkou vyzkouší různé psí sporty a také je jistě potkáme na výstavách. Web.stránky Bonnýska jsou zde.

Jako další odjela (vlastně odletěla) hnědulka Cookie. Cookie bydlí u Ute Siewert v Německu společně s taťkou Shokem. Dalekou cestu - přes tisíc km zvládla výborně.Cestu letadlem společně s Ute prospala. Společnost jí v novém domově dělají černobílé šeltičky a další borderky. Ute se se svými psy věnuje výhradně agility a vede svou psí školu. Pokud bude mít Cookie vlohy k pasení, bude využívána i pro práci s ovečkami. Podle zpráv z nového domova se Cookie díky své milé povaze velmi rychle začlenila do nové smečky. Web.stránky Cookie najdete zde .

Další den po tom,co odletěla Cookie, si přijela nová pančika i pro Bodieho20.2.2011 jsme byli na procházce s kamarády. Byl s námi i malý Bonnýsek. Na nádherné fotky od Vandy se můžete podívat zde. Zuzana Kratochvílová již nějaký čas plánovala pořídit svému labradorovi psího kamaráda.S Bodiem si také vyzkouší různé psí sporty a pokud bude mít vlohy pro pasení, prý mu pořídí i ovečky. Na výstavy také vyrazí. Bodie i Chandler(kamarád labradar) si prý padli do oka. Bydlí v Černvíru. Web.stránky najdete zde .


 Přejeme všem štěňátkům  i jejich novým páníčkům spoustu společně prožitých krásných a radostných chvil. Zaktualizovaná sekce štěńata.
 • 5.2.2011 závody obedience Zimní Brno - Kety splnila kvalifikační podmínky na MS v OB 2011, Francie-Paříž  video 
 • 17.1.2011 nové fotky štěňátek ve věku 5 týdnů - aktualizováno i album a video
Biemi Beau Hola-Hopa   Bodie Hola-Hopa   Brave Ebony Hola-Hopa   Belle Viktoria Hola-Hopa   Baila Cookie Hola-Hopa
 • 11.1.2011 přídáno video štěňátek vrhu B
 • 4.1.2011 album štěňat přesunuto na rajče a doplněno o nové fotky.

Novinky roku 2010 naleznete zde.

Novinky roku 2009 naleznete zde.

Novinky roku 2008 naleznete zde.

Novinky do 11/2007 naleznete zde.